10. listopadu 2018 - 13:55 h - záloha
25/2018

Záloha na vlastní stanici

7. listopadu 2018
Na shromáždění starostů sborů a okrsků okresu Benešov, konaného v Divišově v sokolovně od 17 h, náš sbor obdržel medaili u příležitosti výročí 100 let založení republiky, za výbornou spolupráci s OSH Benešov

3. listopadu 2018
Dne 3. listopadu 2018 se členové SDH Vlašim zúčastnili hasičského závodu Běh na rozhlednu Vysokou u Kutné hory. Milan Hlavička získal pohár za 1. místo v kategorii "Muži nad 40 let," s časem 36,13 s. Adéla Šaňková získala 4. místo v kategorii "ženy" s časem 45,83 s. Adam Šaněk se umístil na 18. místě v kategorii "Muži bez dýchací techniky" s časem 39,11 s. Do soutěže se zapojila i dvanáctiletá Tereza Hůrková. Obsadila 17. místo v kategorii "Děti starší" s časem 55,95 sec.

29. října 2018 - 16:52 h
Na zaklade vystrahy - velmi silny vitr Vas informujeme o moznem narustu MU ve Vasem hasebnim obvodu ve dnech 29.-30.10. Pripravte se na moznost vyjezdu. KOPIS

28. října 2018 - 13:01 h - výjezd
Prověřovací cvičení jednotky na požár auta u střelnice na Jinošově a dopravní nehoda osobního auta u Ovčínů se třemi zraněnými

27. října 2018
Na vlašimském hřbitově jsme se zúčastnili pohřbu br. Jaroslava Boštičky

20. října 2018
Dnes se naši členové zúčastnili soutěže TFA ve Veltrusích. Milan Hlavička získal 1. místo v kategorii nad 40 let. V kategorii žen získala 1. místo Adéla Šaňková a 2. místo Markéta Volfová.

† 19. října 2018
Ve věku 92 let zemřel br. Jaroslav Boštička. Pohřeb se koná v sobotu 27.10. od 9:30 hodin na vlašimském hřbitově

19. října 2018 - 15:16 h - výjezd
24/2018

Taktické cvičení - Letiště Radošovice, hangár, pohonné hmoty

8. října 2018 - 12:00 h - výjezd
23/2018

Technická pomoc - čerpání vody. Vlašim. Husovo nám, KOULE- prasklá vodovodní trubka pod koulí, podzemní místnost cca 20 m3 a 4,5m hloubka, voda je již až nahoru

29. září 2018
6 členů zajišťovalo požární bezpečnost na hokejovém utkání ve Vlašimi

27 - 29. září 2018
"Světla v parku"
V době od čtvrtka 27.9.2018 od 22:00 hodin do soboty 29:9. do 22:30 h jsme prováděli nepřetržitou službu v parku, hlídání audiovizuální techniky na čtyřech stanovištích

† 22. září 2018
Ve věku 85 let zemřel br. Zdeněk Zíval. Pohřeb se koná ve středu 26.9. od 11 hodin na vlašimském hřbitově

8. září 2018
Pomáhali jsme se zajištěním městské akce v zámeckém parku u příležitosti výročí 700 let Města Vlašimi, "Vlašim v proměnách času"

Naši členové, Jan Kolman, Tomáš Ježek, Petr Němec, David Mikš, Renata Neradová a Adéla Šaňková, se zúčastnili závodu Běh do Svatohorských schodů v Příbrami. Podrobnější zprávu připravujeme

5. září 2018
Dne 5. září 2018 se naši dva členové zúčastnili školení k obsluze mobilní úpravny vody v Poříčí n. Sázavou. Školení proběhlo v rámci dvoudenního cvičení Středočeského kraje "BlackOut 2018" a "Voda 2018"

1. září 2018
Vlak Ferdinand - plnění parní lokomotivy

29. srpna 2018
Zúčastnili jsme se piteního aktu zapálení svíčky pro tragicky zemřelého velitele družstva PS Zábřeh, nprap. J. Rýznara

27. srpna 2018 - 18:29 h - záloha
19/2018

Záloha na vlastní stanici. Ukončena ve 22:39 h

25. srpna 2018
Družstvo žen se zúčastnilo soutěže Benešovská hasičská liga v Miřeticích. Ženy získaly pohár za 2. místo v kategorii PS2 bez úprav

Zúčastnili jsme se pohřbu br. ThMgr. Marka Martišky v jeho rodné vsi Omšenie na Slovensku

24. srpna 2018
UKONČENÍ VÝSTRAHY - ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRŮ V pátek 24. srpna 2018 v 18 hodin ukončil Český hydrometeorologický ústav výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů, která byla vzhledem k teplému a převážně suchému počasí v platnosti pro Středočeský kraj od neděle 19. srpna.

21. srpna 2018 - 07:49 h - výjezd
18/2018

Planý výjezd k nahlášenému požáru nízké budovy, návrat na základnu. Později upřesněno, že se jednalo o řízené výbuchy v areálu podniku Sellier & Bellot, které probíhají na ničišti pravidelně a plánovaně

19. srpna 2018
Na dovolené v Chorvatsku tragicky zemřel br. ThMgr. Marek Martiška MIC, se kterým jsme spolupracovali a pomáhal našim dětským táborům, na Hrádku působil v době 2007 - 2015. Poté byl administratorem v Nedašově

18. srpna 2018
† S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dnes v odpoledních hodinách náhle zemřel starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ing. Karel Richter. Čest jeho památce!

17. srpna 2018
HZS Středočeského kraje - VÝSTRAHA – ZVÝŠENÉ NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRŮ! Český hydrometeorologický ústav opět vydal vzhledem k teplému a převážně suchému počasí pro kraje Praha, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký a Olomoucký výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Pomáhali jsme se zajištěním městské akce "Vlašim žije sportem", ve sportovním areálu Na Lukách

14. srpna 2018 - 04:11 h - výjezd
17/2018

Požár elektrické lampy, ul. Kollárova, Vlašim

8. srpna 2018 - 03:51 h - výjezd
16/2018

Pokračuje hašení rozsáhlého požáru, který vznikl podél železniční trati mezi Bakovem nad Jizerou a Bělou pod Bezdězem. Na místo vyjela cisterna T 815

23. července 2018
VÝSTRAHA - ZVÝŠENÉ NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ! Český hydrometeorologický ústav vydal vzhledem k teplému a převážně suchému počasí pro kraje Praha, Středočeský, Ústecký a část Libereckého kraje výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů.

6. července 2018
Fire Fest Hulice, 110 výročí založení SDH. Soutěž v požárním útoku. Ženy SDH Vlašim získaly 3. místo, muži 16. místo

23 června 2018
Zúčastnili jsme se v Postupicích XII. ročníku soutěže SDH Jemniště. Muži - 10. místo, Ženy - 7. místo, Mladí hasiči - kat. mladší - 10. místo

18. června 2018
Našim členům, Janu Kolmanovu a Ludmile Petrové se dnes v 00:40 h narodila Šarlotka Kolmanová, váha 4,135 Kg. Gratulujeme.

16 - 19. června 2018
Zúčastnili jsme se akce "Vlašim žije spolky." Podíleli jsme se na pořadatelské službě v parku

15. června 2018
Dne 14.6.2018 se naše členka, Adéla Šaňková, zúčastnila soutěže TFA v Dubnu u Příbrami. Obsadila 12. místo s časem 1:34. Gratulujeme

9/2018

Technická pomoc - odstranění nebezpečných stavů, čištění železničních přejezdů po bouřce od písku, kamení a kusů asfaltu. Vlašim, ul. Lidická, Ke Spravedlnosti a Blanická

12. května 2018
Zúčastnili jsme se okrskové požární soutěže v Bolině. Družstvo žen mladších získalo pohár za 2. místo a družstvo mužů mladších obsadilo 6. místo